ESTENG
Koolituskalender
registreeru
   Ostukorv on tühi
    Facebook Skype Twitter

Tekstiil
Tekstiili dekoreerimisega on tegeldud sama kaua, kui on tuntud kanga valmistamise kunsti, kuid kanga maalimine hobina on laialt levinud viimastel aastakümnenditel.

SIIDIMAAL
Siidimaaliks nimetatakse siidi maalimist värvilahusega, mis kantakse kangale otse pintsliga.
Siidimaali kursus keskendub maalimistehnikale, kus reservainena kasutatakse kuuma vaha, mis kantakse kangale takistamaks värvi valgumist juba maalitud pindadele. Katsetatakse vahale nõelaga joonistamist, krakleed jt töövõtteid. Maalitakse triikimisega kinnituvate värvidega.
Õppetöö käigus valmistatakse maalitakse siidirätik. Kursus sisaldab tööks vajaminevaid materjale - värvid, pintslid jne. Hinna sees üks rätikukupong.

BATIKA
Kursuse jooksul katsetame traditsioonilise Jaapani tekstiiltehnika shibori/batika võimalusi.
Batika kursusel saab lühiülevaate shibori ajaloost ning tänapäevasest kasutamisest.
 
Tutvutakse kangale mustri tekitamise viisidega läbi enne värvimist riide õmblemise, voltimise, sidumise ja pakkimise. Loome kollektsiooni proove ja lõpuks teeb iga osaleja endale meelepärasemaid töövõtteid ja värve kasutades kauni laudlina.
Kasutame naturaalseid materjale, nende seas nii puuvillast- kui linast kangast.
Kursus sisaldab tööks vajaminevaid materjale - värvid, pintslid, kangas jne. Iga kursuslane võib kaasa võtta ka valge T-särgi, seeliku, kleidi või muu värskendamist vajava valge rõivaeseme.

PITSI- JA PAKUTRÜKK
Pakutrüki kursusel valmistame trükipakud või kasutame olemasolevaid pakkusid erinevate mustrite, korduste ja rütmide trükkimiseks.

Ühe ja sama trükipakuga on lihtne kujundada erinevaid mustreid, kordusi ja rütme.
Trükipaku tegemine nõuab täpsust, kuid pole eriti keeruline töö. Samas võimaldab üksainus korralik trükipakk luua sadu erinevaid mustreid , kaks trükipakku aga veelgi enam.

Kursus õpetab ja inspireerib leidma põnevaid taaskasutusega seotud ideid. Praktilises töös on rõhk vanade rõivaste või sisustustekstiilide värskendamisel. Tehnikatest kasutame paku- ja pitsitrükki.
Trükivärvid ja kõik muud vajalikud vahendid saab kursuselt. Värskendamist vajavad rõivad või kodutekstiillid tuleb ise kaasa võtta.